lutego 24, 2011

pomarańcze na wyciągnięcie dłoniAlicante, luty


Alicante, luty

           Gdy w Polsce temperatura osiąga minus 28 stopni, w Hiszpanii można rwać pomarańcze z drzew własnymi rękami. To nic, że są one niejadalne i tylko dobrze wyglądają na drzewach. To nic, że w środku są kwaśne, skoro kuszą swoim wyglądem. Dokładnie tak samo jest z owocem z Drzewa Poznania. Wabi i mami swym wyglądem, ale przełknięcie kęsa kosztuje człowieka wygnanie z błogiej i szczęśliwej nieświadomości. Mnie zawsze najbardziej intrygował sam akt wyciągania ręki po owoc  To pierwsze i ostateczne podjęcie decyzji o przekroczeniu granicy posłuszeństwa.


Murcja, luty

           Lubię te koincydencje, kiedy pewne myśli spotykają się z jakimiś aktami nie do końca od zależnymi. Zbiegi okoliczności, jak ten wczorajszy, kiedy to postanowiłam napisać o pomarańczach. Wystukałam dwa zdania i zaczęłam ładować zdjęcie, ale nagle internet odmówił posłuszeństwa. Wzięłam więc do ręki książkę, która leżała najbliżej: Pedro Paramo Juana Rulfo. Po otwarciu jej na stronie, na której skończyłam uprzednio lekturę, przeczytałam fragment:

Wiatr schodził z gór w lutowe poranki. A chmury pozostawały na górze, czekając, aż piękna pogoda każe im zstąpić w dolinę, a tymczasem zostawiały puste niebieskie niebo, pozwalały bawić się z wiatrem, zataczając koła na ziemi, wzbijając pył i smagając gałęzie pomarańcz.

Mojácar, luty


7 komentarzy:

 1. jesteś bezwzględna!:) te pomarańcze mnie dobiły...u mnie za oknem jeszcze duża warstwa śniegu, ale mam nadzieję, że to mocne słońce zwiastuje wiosnę.
  Udanej dalszej części podróży:)
  i przywieź trochę ciepła do nas:)
  Pozdrawiam
  Ewelina

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ również dla siebie, bo akurat wróciłam do Polski w sam środek największych mrozów. Zatem grzeję się wspomnieniem pomarańczy i mandarynek:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ahhh. Jak byłam w styczniu w Barcelonie, też sięgałam... Piękne, aż czuję jak pachną!

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest właśnie ich pokusa: wyglądu i zapachu. Pozostaje wątpliwość potęgi smaku:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szybka Gotówka - https://redirect.qxa.pl/YxNh9 - Uzyskaj Szybką Pożyczkę

  OdpowiedzUsuń
 6. 23 years old Budget/Accounting Analyst I Ferdinande Brumhead, hailing from Brentwood Bay enjoys watching movies like "Snows of Kilimanjaro, The (Neiges du Kilimandjaro, Les)" and Swimming. Took a trip to Historic Centre of Mexico City and Xochimilco and drives a Eldorado. przydatne tresci

  OdpowiedzUsuń
 7. Sanok jest doskonałym miejscem do zakupu nieruchomości. Skorzystaj z właściwej pomocy przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości. nieruchomosci.sanok.pl

  OdpowiedzUsuń

Każda reakcja w ramach elegancji, dystynkcji i klasy mile widziana.

Copyright © 2014 taken from travel , Blogger