lipca 18, 2012

Café Bar Dalí - Salvador Dalí i odrobina Katalonii w BelgradzieBelgrad / July 2012


Nomadyczną duszę znów poniosło. I wcale nie musiała długo namawiać nóg na kolejne wojaże. Tym bardziej, że mniej lub bardziej wygodnie ulokowały się w aucie i nie musiały się zbytnio przemęczać. No może zaledwie od czasu do czasu podejść na jakieś wzgórze, by podziwiać fascynujące widoki. Tym razem nomadycznej duszy nie udało się przekabacić nóg na wyjazd na jej ukochany półwysep, ale suma summarum inny półwysep również przypadł jej do gustu. Może dlatego, że też było gorąco. Ach! Jak było gorąco. Nawet dało się słyszeć słowa samych Hiszpanów: hace más calor que en Madrid! Bo Hiszpanów tak samo jak słońca było dużo. Split wyglądał jakby cała Hiszpania wylądowała nagle w Chorwacji. Ale nie o Chorwacji to post, a o uroczej, zacisznej kawiarence ulokowanej gdzieś nieco z dala od zgiełku monumentalnego i chaotycznego Belgradu.


          Co skłania właścicieli do urządzania lokali w taki sposób, inspirując się twórczością katalońskich artystów? Wcześniej był Miró, teraz Dali, a jeszcze za chwilę Gaudi. Tak, Cafe Gaudi również została odwiedzona przez nomadyczną duszę. W Katowicach.
 
  

5 komentarzy:

 1. Ach, Dali - to dopiero była osobowość! Nic dziwnego, że nadal jest tak inspirujący. Mnie w wystroju tej knajpki chyba najbardziej podoba się zegar, ale kanapowe usta również są ładne. Tylko gdzie jest ukochana Gala Dalego ;) ?

  Z niecierpliwością czekam na Gaudi Cafe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zegar jest plastyczny i pewnie kojarzy się z Dalim o wiele bardziej niż chociażby jajko.
   To prawda, gdzieś Galuszka się zapodziała. Może jest u jednego ze swoich kochanków...

   Usuń
 2. Wlasnie chcialam napisac, ze zaskakujaco duzo katalonskich artystow :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo wszyscy ci Katalończycy są bardzo charakterystyczni i łatwo zaaranżować wnętrze tak, by było zaskakujące:)

   Usuń
 3. Kokieteria to prawda, właściwie łatwo zaaranżować wnętrze w ciekawy sposób, kiedy ma cudeńka jako inspirację, i tak za każdym razem jak widzę takie miejsce to się uśmiecham.

  OdpowiedzUsuń

Każda reakcja w ramach elegancji, dystynkcji i klasy mile widziana.

Copyright © 2014 taken from travel , Blogger