listopada 18, 2017

Ewa Maria | the power of finesse | people on my way


Łódź | August 28, 2017


- No dobra, zamieść to zdjęcie. Marzenia to marzenia. Pieprzyć wizerunek - mówi, gdy po długich, wieczornych rozmowach o sensie lub jego braku, niespełnieniu i próbie realizacji pragnień wyartykułowałam, co tak naprawdę chcę w życiu robić.

Ewa na mojej drodze jest już niemal połowę życia. Tak się złożyło, że nasz studencki grafik pokrywał się niemal w całości przez dobrych pięć lat. Dopiero, gdy na tej wspólnej drodze stanęła nam cała długość Hiszpanii, częstotliwość widzeń siłą rzeczy osłabła. Ale bez względu na odległość, przywiozłyśmy z Półwyspu Iberyjskiego podobne doświadczenie. Gdy odwiedziłam ją w Andaluzji w jej cudownym mieszkaniu w białej dzielnicy Albayzín, gdzie domy nie mają ogrzewania mimo znaczących amplitud temperatur między dniem a nocą, stwierdziłyśmy, że nigdzie nie wymarzłyśmy tak, jak w gorącej Hiszpanii. Ewa nocami trzęsła się z zimna w Grenadzie, ja nieustannie każdego dnia mokłam w Santiago. Ale nie o tym chcę pisać, choć trudno mi znaleźć kilka odpowiednich słów, by zawrzeć w nich całe nasze wspólne doświadczenie.


Zatem o Ewie Marii, w której szaleńcza myśl przeplata się z precyzją umysłu, piekielna mądrość kryje się w wiotkości anielskiego ciała, a Kosmos chwieje się w kontakcie z Chaosem. W jej oczach widać głębię, przenikliwość, czasem szaleństwo, niekiedy nutę obłędu. Jest tą, która wie. Posiadła atrybuty wszystkich olimpijskich bóstw. Nadzwyczaj inteligentna i oczytana. Z ogromnymi pokładami wrażliwości, kruchości i bezkompromisowej siły, która wiedzie ją po trudnych ścieżkach pasji i zamiłowań. Szuka swojego języka i formy. Wędruje na bakier z trendami, bo i cóż one znaczą w obliczu doświadczeń ludzkości, w zestawieniu z dorobkiem filozofii, kultury i sztuki. Ewa jest boginią, wiedźmą, tricksterem i kobietą w całej pełni tego słowa. Jedną z najpiękniejszych istot, jakie chodzą po Ziemi.

Łódź | August 28, 2017

Łódź | August 28, 2017
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każda reakcja w ramach elegancji, dystynkcji i klasy mile widziana.

Copyright © 2014 taken from travel , Blogger