października 01, 2018

Castel Mimi | Moldova (Молдавия, Mołdawia)Castel Mimi, Moldova | August 2018Podróż do winnicy na Zamku Mimi otworzyła mnie na szerokie spektrum ludzkich doznań. Nie tylko smakowych, bo wino porusza w nas jeszcze coś więcej: i serce, i duszę. Przez pewien czas mamy też głębokie poczucie, że intelektualnie również jesteśmy nadzwyczaj sprawni. 

Tak więc w tym przypływie sprawności poczyniłam szereg metafizycznych kroków w drodze do zrozumienia, czym jest życie. Czy jest ono degustacją wysublimowanych win w towarzystwie wyrafinowanych przekąsek za murami zamku, do którego nie dociera pył mołdawskiej drogi? Czy życie jest kroczeniem w upojeniu tą drogą w poszukiwaniu rozklekotanego autobusu z wielką niewiadomą, kiedy lub czy w ogóle jakiś przyjedzie. 

Lubię, kiedy moje życie szwenda się gdzieś pomiędzy. Raz wchodzi tu, by za parę chwil wejść tam. Lubię w wieczorowej sukience złapać coś w podrzędnej budce z lokalnymi fastfoodami, by innym razem z umorusaną torebką i nogami po wielu przejściach zasiąść do eleganckiego stołu. Lubię też adekwatność mojego wyglądu do miejsca, w którym zdarza mi się przebywać.

A może życie jest w niedzielnym dansingu na jednym z placów Kiszyniowa? Dawno nic nie sprawiło mi takiej radości, jak oglądanie wiekowych już mieszkańców stolicy Mołdawii w tanecznej akcji. Ale to opowieść na kolejny post. Tymczasem jeszcze podelektuję się wizytą w Castel Mimi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każda reakcja w ramach elegancji, dystynkcji i klasy mile widziana.

Copyright © 2014 taken from travel , Blogger