listopada 05, 2018

Prizren | Kosovo (Kosova, Kosovë, Косово, Kosowo)


Prizren, Kosovo | July 2018

Uwielbiam hostele. I chociaż nigdy żadnego wcześniej nie rekomendowałam, to w tym wypadku muszę zrobić wyjątek. A chodzi o miejsce w samym sercu Prizrenu. Gościnne, domowe, zadbane w każdym szczególe. W ogóle wszystkie kraje powinny uczyć się od Albanii, Kosowa i Turcji, czym właściwie są hostele.

Zazwyczaj podczas podróży szukam sobie noclegu z jednodniowym wyprzedzeniem. Nie ma sensu robienia tego na zapas, ponieważ moje plany (których nie ma) zbyt szybko ulegają zmianie. Oczywiście niekiedy okazuje się, że z miejscem w hostelu może być problem 9szczególnie w mniejszych miejscowościach), bo akurat jest szczyt sezonu, jakieś ważne święto lub festiwal muzyczny, jak to miało miejsce w dniu mojego przybycia do Prizrenu.

Zaryzykowałam wówczas i napisałam do Hostel-M99, który mimo obłożenia przyjął mnie pod swój dach. Okazało się, że tłok, o którym uprzedzał mnie właściciel, to trzej uroczy muzycy ze szwedzkiego zespołu Bottlecap, z którymi zabrałam się do Prisztiny, ale to już inna opowieść.

Przybywając do Hostelu M99, nie zdążyłam nawet odłożyć walizki, gdy zostałam uraczona pyszną kawą i historią Kosowa opowiedzianą za pomocą paszportów i książeczek wojskowych. Nie obeszło się bez moich dopytywań o tożsamość mieszkanców tego wielonarodowego miasta o skomplikowanej historii oraz bez sentymentu za minionym, czyli za dobrobytem Jugosławii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każda reakcja w ramach elegancji, dystynkcji i klasy mile widziana.

Copyright © 2014 taken from travel , Blogger